Projekt Dezinfobusters: Mladí lidé v boji proti dezinformacím od spolku Fakescape hledá zapálené účastníky ve věku 18-21 let

Markéta Jasanská

Markéta Jasanská - 23. 5. 2023

Kategorie: Tiskové zprávy

Zdroj: Fakescape

Projekt “Dezinfobusters: Mladí lidé v boji proti dezinformacím” přichází s výzvou pro všechny mladé lidi ve věku 18-21 let, kteří mají zájem se učit a zapojit se do tvorby vlastního projektu, který se soustředí na aktivní boj proti dezinformacím.

Projekt je financovaný z grantu Erasmus+ a nabízí tak jedinečnou a dostupnou příležitost získat nové znalosti, vytvořit vlastní projekty a navázat kontakty s podobně smýšlejícími mladými lidmi. 

Hlavním cílem projektu Dezinfobusters je naučit mladé lidi potřebným nástrojům a dovednostem k identifikaci, odhalování a boji proti dezinformacím. Projekt nabízí širokou škálu aktivit a událostí, které účastníkům umožní se dozvědět více o problematice fake news a jejich dopadu na společnost.

Termíny klíčových událostí projektu Dezinfobusters jsou následující:

Projekt Dezinfobusters nabízí účastníkům nejen nové zkušenosti, ale také kompetenční certifikát účasti Erasmus+ Youth Pass a možnost navázání dlouhodobé spolupráce s organizací Fakescape. Účastníci budou mít příležitost nejen se dozvědět nové informace, ale také se aktivně podílet na tvorbě a spolupráci na svém vlastním projektu s přidělenými mentory.

Pokud Vás projekt zaujal či znáte někoho, koho by zajímat mohl, budeme moc rádi za sdílení! 

Registrace do projektu Dezinfobusters je otevřena do 4.6.2023 a zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím vyplnění tohoto formuláře: https://forms.gle/9Rxc3GS2f3RxAV1A7. Případné dotazy můžete směřovat na julicek@fakescape.cz či jelinkova@fakescape.cz

Tým Fakescape 


 

 

Další články

Sledujte nás