Fakescape míří do škol s lekcemi zdarma. Učitelé se o ně mohou hlásit už nyní

Adéla Schreiberová

Adéla Schreiberová - 7. 11. 2021

Kategorie: Ostatní témata, Tiskové zprávy

Zdroj: Fakescape

Americké zastoupení v České republice dlouhodobě sleduje tuzemské vzdělávací trendy a na ty nejlepší pak poskytuje finance. Letos jsme finanční částku na podporu mediální gramotnosti získali i my ve Fakescape. Jak s prostředky naložíme? Možná přijedeme i na vaši školu!

Ať už jste náš dlouhodobý podporovatel, nebo jste náš projekt právě objevili, ozvěte se nám. Pokud jste z Olomouckého, Zlínského či Moravskoslezského kraje, můžeme na zlepšení mediální gramotnosti zapracovat společně.

Díky penězům z grantu od Velvyslanectví USA v České republice máme možnost přijet s našimi výukovými hodinami do škol právě v těchto krajích – a pro školy to bude úplně zadarmo. Je navíc jen na vás, pro kolik tříd a jak dlouhá hraní to budou.

Jak na to?

Pokud patříte mezi vyučující, studující, nebo prostě jen víte ve svém okolí o škole, ve které by chtěli nebo potřebovali vědět, jak uniknout dezinformacím, neváhejte se ozvat. Napsat nám můžete přes formulář tady na webu. Můžete také využít přímo některý z e-mailů v kontaktech. Do zprávy pak, prosím, uveďte, že máte zájem o hraní zdarma.

Rádi na vaši školu dorazíme a naši zkušení lektoři si s vámi naše únikové vzdělávací hry zahrají. Je jen na vás, zda zvolíte verzi pro základní školy, střední školy, nebo třeba kombinaci různých her.

Závěrem bychom ještě jednou chtěli poděkovat Velvyslanectví USA v České republice za jejich laskavý přístup a za možnost šířit vzdělávání o mediální gramotnosti, boji proti fake news a kritickém myšlení do všech koutů České republiky.
 

 

Další články

Sledujte nás