Workshopy na téma “Gamifikace ve výuce mediální výchovy" pro studenty a studentky MU

Vendula Vymazalová

Vendula Vymazalová - 20. 10. 2023

Kategorie: Tiskové zprávy

Zdroj: Fakescape

Jelikož je mediální výchova již běžnou součástí vzdělávání na českých školách, považujeme za potřebné zabývat se tím, jak ji učit. Přednášení pouhé “šedé” teorie však podle nás není ideálním řešením, a proto se věnujeme různým herním prvkům, které se dají zařadit do výuky. Rádi bychom toto know-how předávali dál, a právě proto spolek Fakescape přichystal pro 15-20 studentů a studentek Masarykovy univerzity celkem dva dny workshopů, a to za finanční podpory Grantu TGM, Masarykovy univerzity a Nadace O2.

V rámci workshopů se společně podíváme pod pokličku mediálnímu vzdělávání na českých školách, zaměříme se na témata mediální gramotnosti, dezinformací, kritického myšlení nebo propagandy a odhalíme, co se skrývá pod pojmem gamifikace. Zkušení lektoři ze spolku Fakescape i odborníci z oboru působící mimo spolek Vás pak provedou jak nezbytným teoretickým základem těchto témat, tak právě praktickými aspekty a konkrétními příklady. V rámci kurzů Vás seznámíme s uvedenými tématy interaktivní formou, zahrajete si i naši vzdělávací únikovou hru Zachraňte prázdniny! a mnoho dalších.

 Workshopy se uskuteční ve spolupráci se Spolkem absolventů a přátel MU a Masarykovou univerzitou.

Program proběhne v následujících termínech:

Přihlásit se můžete do středy 22. 11. 2023 (včetně) prostřednictvím přihlašovacího formuláře dostupného na adrese: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8u7PrTJrWD5KIO58MIkiJjdFrY-PmzKUDQkoVAtvBxynpKg/viewform

Účast na workshopech je díky finanční podpoře partnerů bezplatná.

Účastníci po absolvování workshopů obdrží od spolku Fakescape certifikát, který potvrdí jejich účast a nově nabyté znalosti a dovednosti. Workshopy jsou s ohledem na tematické zaměření vhodné především pro studenty pedagogických oborů, ale dveře jsou otevřené všem studentům MU, kterým není téma mediálního vzdělávání na českých školách lhostejné.

Pro více informací nás můžete kontaktovat na e-mailových adresách vymazalova@fakescape.cz nebo julicek@fakescape.cz

Budeme se těšit na Vaši účast! :-)   

 

Další články

Sledujte nás