Představujeme se!

Jsme spolek studentů, za kterým na počátku stálo šest studentů katedry politologie Masarykovy univerzity, a které mentorovali Miloš Gregor a Petra Mlejnková. Už nás nebavilo poslouchat, že si Češi neumí ověřovat informace a že studenti neví, jak poznat manipulace nebo falešné zprávy. Z hodin společenských věd a českého jazyka na středních školách víme, že ne vždy se učitelé věnují mediální gramotnosti a studenti pak často opouští školu bez těchto základních znalostí. Proto jsme si na podzim roku 2018 řekli, že chceme udělat něco pro to, aby studenty středních škol nikdo nevodil za nos. Nechtěli jsme jim ale o tom jen vyprávět a říkat jim, co mají dělat. Chtěli jsme, aby si prakticky a hravou formou vyzkoušeli, jaké to je, odhalovat dezinformátory, uniknout fake news a nenechat se od někoho napálit. Proto jsme vymysleli únikovou hru, kterou mohou učitelé ozvláštnit své hodiny a především jim pomůže při vyučování mediální gramotnosti.

Za těch několik měsíců se náš tým rozrostl o další členy, kteří se stejnou vervou pracují na rozvoji našeho projektu.

Výkonná rada


Tereza Kráčmarová - Předsedkyně a zakladatelka spolku

S Fakescape jsem v pozici lektorky navštívila desítky škol. Zároveň jsem již pátým rokem předsedkyní spolku a mám na starost koordinaci celé organiazce. Studovala jsem Žurnalistiku a mediální studia v Brně a magisterskou Politologii. Zároveň dokončuji magisterský obor Informační studia a knihovnictví se specializací na technologie ve vzdělávání. Pracovala jsem jako externista v Českém rozhlase pro zpravodajský web iRozhlas.cz a věnovala jsem se komunikaci s mládeží v Evropském parlamentu. Baví mě práce, která má smysl a pozitivní dopad na společnost. Jsem kreativní a ráda se učím nové věci. Zajímám se o politiku (hlavně polskou a českou), odreagovávám se vařením a cestováním. Věnuji se focení a ráda si přečtu dobrou knížku.

Johana Ješátková - Členka užšího vedení

Do Fakescape jsem nastoupila v prvním ročníku na vysoké škole a od té doby se stal Fakescape skoro jako mojí rodinou. Umožnil mi vyzkoušet si spoustu nových věcí a naučil mě hodně zajímavých dovedností, od psaní grantů přes tvorbu výchovné metodiky po organizování křestu karetní hry. Jako lektorka jsem navštívila desítky škol a vytvořila si kladný vztah k vystupování před obecenstvem. Mimo Fakescape studuju na katedře Politologie a na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Ve svém volném čase ráda cestuji, chodím do divadla a nebo si přečtu nějakou knížku.

Adéla Schreiberová - Koordinátorka lektorů, členka užšího vedení a místopředsedkyně spolku

Na brněnské MUNI studuji můj zamilovaný obor – psychologii. Původem z Ústí nad Labem jsem přijela do Brna hledat kamarády, vinné sklípky, moravskou vřelost a hlavně dělat něco užitečného pro své vrstevníky – proto jsem se přidala do Fakescape. Když mě zrovna neuvidíte zuřivě čmárat kresby do sešítků, nebo zamilovaně zpívat písně od Karla Kryla, pravděpodobně se někde věnuji pořádáním akcím spojených s mezinárodními vztahy a politologií.

Jan Martínek - Lektor

S Fakescapem jsem se poprvé seznámil na Erasmus kurzu Your own opinion na Ukrajině, který se zabýval zejm. dezinformacemi a propagandou. Od té doby jsem udržoval (a rozvíjel) kontakty a po zahájení studia na VŠ jsem se do spolku velmi rychle začlenil. Od té doby jsem si toho vyzkoušel mnoho, ale nejvíce mě chytlo lektorování na školách. Pocházím z Krnova (ano, něco takového opravdu existuje), studuji právo, kočku mám doma a mezi mé oblíbené kratochvíle patří knížky, vážná hudba a sledování Kolotoče.

Rada vedoucích


Pavel Brejcha - vedoucí Kybersekce

Vystudoval jsem obor bezpečnostní a strategická studia na FSS MU a ve Fakescape zastávám roli lektora se zaměřím na kybernetickou bezpečnost. Nejraději tak přednáším o tomto tématu na školách a snažím se vymyslet, jak udělat naše workshopy interaktivnější a zábavnější. Mimo Fakescape pak nejvíce času trávím na Ústavu výpočetní techniky v Brně, kde mám na starosti právě vzdělávání. Ve svém volném čase se zajímám o moderní technologie (nejen) ve vojenství a rád hraji strategické počítačové hry.

Tina Mizerová - Vedoucí práva

Jsem Tinka a ve Fakescape jsem už strávila čtyři krásné roky. Mám na starost právní tým a taky jsem druhou nejzkušenější lektorkou. Mám bakaláře z Žurnalistiky a Magistra z Politologie a Práv. Teď se budu pokoušet o doktorát, kdy se budu věnovat právu a dezinformacím. Ve volném čase ráda chodím po kopcích, jezdím na kole, zvedám těžké věci v gymu, vařím, venčím psa nebo čtu někde v parku nebo kavárně.

Lucie Čejková - Vedoucí týmu aktivit pro seniory

Ve Fakescape vedu tým, který se zaměřuje na starší dospělé a seniory. Občas taky lektoruji, ať už česky, nebo anglicky. Dělám doktorát ze žurnalistiky a mediálních studií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, při kterém se zaměřuji mimo jiné na vliv recepce zpravodajství na každodenní životy lidí nebo na konspirační myšlení. Ještě při magisterském studiu jsem strávila jeden semestr v estonském městě Tartu. Dříve jsem pracovala jako koeditorka v České televizi a klimatická redaktorka v Deníku Referendum. Když mám volnou chvíli, hraju na baskytaru, koukám se na seriály nebo si jdu zacvičit.

Aneta Tarabášová - Vedoucí ekonomiky

Ačkoliv jsem v Brně původně vůbec studovat nechtěla, nakonec si mě získalo. Kulturou, lidmi, obrovským množstvím skvělých podniků a především mou milovanou ESF, kde již pátým rokem studuji obor Finance a právo. Jelikož ale pocházím z malé vesnice, často mě to táhne někam do přírody. Svůj volný čas trávím nejraději s přáteli u skleničky vína či na stěně. Do Fakescape mě koncem roku 2020 osud přivál úplnou náhodou a momentálně přebírám funkci vedoucí ekonomického oddělení.

Tereza Vodičková - Vedoucí PR týmu, vedoucí merche a logistiky

Do Fakescape jsem se přidala v roce 2020, kdy jsem se doma během covidu mohla ukousat nudou. Od té doby se ve spolku angažuju v PR týmu, který současně vedu, ve spolkovém podcastu Doba internetová. Také jsem v čele merche a logistiky. Miluju kafe a pivo a také ochutnávaní všech různých kuchyň světa. Ve volném čase provázím na zámku, poslouchám kvalitní i méně kvalitní podcasty (jak jinak), ráda zajdu do divadla, na koncert nebo třeba na kolo do přírody. Jo a studuji práva na MUNI.

Ondřej Julíček - Vedoucí projektu Erasmus participace

O Fakescape jsem se dozvěděl díky mým kamarádům. Vystudoval jsem sice práva v Brně, ale o média mám dlouholetý zájem, navíc mě baví učit, takže jsem se v lednu 2022 rozhodl, že bych se rád zapojil. V únoru téhož roku jsem začal lektorovat a postupně se přidaly i další činnosti, jako je například fundraising. V červenci 2022 jsem se dostal k vedení fundraisingu a na konci června 2023 jsem byl zvolen do užšího vedení Fakescape. Mimo své studium miluju hudbu, divadlo nebo se zajímám o politiku, respektive o společenské dění obecně. Rád nad věcmi přemýšlím, což se snažím zužitkovat při workshopech. Ve volném čase také chodím po horách nebo trávím čas s přáteli.

Kateřina Julíčková - Vedoucí HR týmu a členka PR týmu

O Fakescape jsem se dozvěděla díky bratrovi. Od června 2022 se podílím na chodu PR týmu, především Instagramu a Facebooku. V březnu jsem se začala starat o chod e-shopu spolku a v květnu jsem se stala vedoucí HR/eventu. Studuji na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a mimo školu nebo práci jsem ráda v přírodě nebo s přáteli. Baví mě si přečíst nějakou seberozvojovou knihu, dělat něco kreativního a jsem velký milovník hudby – sama jsem se jí mnoho let věnovala. Také miluji cestování, objevování nových míst v nejrůznějších koutech (nejen) Evropy.

Lucia Lieskovská - Vedoucí Slovenského týmu a lektorka

Som členkou Fakescape od začiatku roka 2023. Dozvedela som sa o ňom priamo od zakladateľky Terky, s ktorou sme istú dobu bývali spolu v Bruseli. Veľmi ma nadchol celý koncept fungovania spolku, a preto ma nesmierne teší, že dnes môžem spolupracovať so všetkými tými šikovnými ľuďmi, hlavne však s Viktorom. Spolu s ním máme totiž na starosť Slovenský tím, ktorý sa nám postupne pekne rozrastá. Vyštudovala som Európske štúdiá a voľný čas rada trávim s priateľmi, veľmi si však užívam čas aj sama niekde v prírode, s dobrými knihami alebo na nejakom kultúrnom podujatí.

Petr Šimčák - Vedoucí IT a knihy pro ZŠ

Jsem studentem programování na škole 42Prague a vedle toho dokončuji bakalářské studium v oboru sportovní technologie na VUT v Brně. K Fakescape jsem se přidal po osobním doporučení od kamarádů, kteří zde již pracovali. Přivedla mě k nim nejen sympatie k jejich aktivitám, ale i zvědavost, jak se dá systémově přispět k vyšší důvěře mezi lidmi. Mým dlouhodobým cílem ve Fakescape je, soustředit se na optimalizaci a zjednodušení online procesů, aby celkové fungování spolku bylo efektivnější a přívětivější.

Dominika Křížová - Vedoucí Pražského týmu

K Fakescape jsem se dostala někdy v roce 2019, když jsem na bakaláři studovala jsem Politologii a Veřejnou ekonomiku a správu na MUNI, dříve jsem byla v eventovém a lektorském týmu. Postupem času mě potkal krutý osud studenta sociálních věd a pracovní život mě zavál do Prahy, takže jsem se časem stala vedoucí pražského týmu. Momentálně dálkově pokračuji v magisterském studiu Veřejné a sociální politiky a lidských zdrojů na FSS. Ve svém volném čase jsem pravidelnou návštěvnicí galerií a muzeí. Jsem velkou fanynkou internetového bizáru a hudby, která je starší než já, ráda si odpočinu u jógy a věnuji se poznávání světa skrze vinnou kulturu.

Členové týmu


Hana Husovská - Členka týmu

Vystudovala jsem magisterský obor Mediální studia a žurnalistika a bakalářský obor Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně. Během studia jsem absolvovala několik stáží, například v regionální redakci Deníku, analytické agentuře MediaTenor nebo expertní skupině Frank Bold. Ale až to, že jsem se stala součástí týmu Fakescape, dalo vysoké škole úplně jiný rozměr. Ve spolku jsem prošla cestou od lektorky, přes koordinátorku lektorů a vedoucí PR týmu, až po dva roky v užším vedení spolku. To vše mi dalo nejen zkušenosti do budoucího života, které člověk v posluchárně na univerzitě nezíská, ale taky kamarády, s nimiž ráda trávím i volný čas.

Julie Vinklová - Zakladatelka

Spolek Fakescape jsem s kamarády před dvěma lety zakládala, a tak jsem si v rámci mé cesty spolkem vyzkoušela všechny možné pozice - od vedení projektu přes vytváření překladů a kreativní činnost po lektorování v Čechách i v zahraničí. Dnes mám ve spolku na starost event tým a vše spojené s angličtinou - převážně překlady a koordinaci mezinárodních projektů. Studovala jsem Bezpečnostní a strategická studia v kombinaci s Mediálními studiemi a Žurnalistikou na Masarykově univerzitě. V bezpečnostních studiích pokračuji na magisterském studiu. Kromě Fakescape a studia mám za sebou řadu stáží a vzdělávacích workshopů. Deset měsíců jsem strávila jako stážistka v PSSI, dále jsem jako externistka působila v Českém rozhlase, kde jsem psala pro zpravodajský web iRozhlas.cz a připravovala pořad Nenechte se napálit pro Český rozhlas Dvojku. Naposledy jsem stážovala na Odboru komunikace Ministerstva zahraničních věcí. Ve volném čase mě baví hlavně cestovat a poznávat nové země a kultury. Během pandemie, kdy cestování není možné, večery nejraději trávím nad skleničkou dobrého vína s mými spolubydlícími.

Josef Šíp - Zakladatel

Fakescape jsem společně s dalšími 5 kamarády zakládal během svého magisterského studia Politologie. Zapojil jsem se především v právním, ekonomickém a fundraisingovém týmu, které mi byly blízké s ohledem na mé studijní a profesní zaměření. Nicméně vzhledem k dalším profesním výzvám jsem své aktivní zapojení ve Fakescape postupně ukončil a projekt samotný sleduji z povzdálí. Současně jsem v kontaktu s řadou přátel, které jsem ve Fakescape poznal. Doufám, že toto nějakou dobu ještě vydrží. Nesmírně si vážím, že jsem měl možnost podílet se na prvních krůčcích organizace jako je Fakescape. A jsem rád, že se spolek neustále posouvá a nebrání se novým výzvám. Jako jeden ze zakladatelů jsem tak patřičně hrdý.

Šimon Gilar - Zakladatel

Je mi 21 let a pocházím z Valašského Meziříčí (a jsem na to patřičně hrdý). Momentálně pobývám většinu času v Brně, kde studuji politologii + bezpečnostní a strategická studia. Dost času trávím také v Praze, neboť rád zkouším různé stáže a zajímavé projekty, přičemž naprostá většina takových věcí se koná či nachází právě v hlavním městě. Mimo školu rád cestuji, hraji fotbal, pokouším se fotit a trávím čas s rodinou a přáteli.

Veronika Sodomová - Členka týmu

Jako holka z Vyškova jsem to měla vždy blízko k Brnu. Nakonec tam ale svůj obor, kterým je filozofie, studuju dálkově, protože mě život zavál do Prahy. Tam učím v jazykové škole cizince česky a sama sebe odnaučuju moravsky. Učení mě celkově hodně baví, a i to je důvod, proč jsem se přidala k Fakescape, kde se věnuju lektorování, ale zároveň i vedu kreativní tým. Kromě toho hraju v kapele na bicí a ráda čtu knihy o osobním rozvoji.

Kateřina Sýkorová - Členka PR týmu

Pocházím z Berouna (město kousek od Prahy) a letos jsem dokončila svůj druhý magisterský rok na VŠE. Mé studium ještě nekončí a momentálně mám před sebou (asi) poslední semestr. Na bakaláři jsem studovala Podnikovou ekonomiku a management a pokračuji tento obor na magistru jako Management. Začal mě bavit marketing, tak jsem se zkusila přihlásit na stáž do Fakescape. Tady se mi dostávají skvělé příležitosti, abych si ho mohla vyzkoušet. Ve svém volném čase se ráda věnuji sportu (hlavně basketbalu) a trávením času s přáteli. Neodmítnu žádné sladké jídlo ani sklenku vína.

Jan Ziemba - Člen IT týmu

Fakescape únikovou hru jsem si zahrál na Veletrhu neziskových organizací a řekl jsem si, že mi tato činnost dává smysl a že bych jim mohl pomoct. Jelikož jinak pracuji jako programátor, tak se ve Fakescape starám hlavně o to, aby fungoval web (frontend). Věřím, že jednou společně rozjedeme i nějakou mobilní aplikaci, na které se specializuji. Jinak pocházím z Karviné, kde jsem i studoval Evropskou integraci, ale už 9 let žiji v Brně a věnuji se IT.

Markéta Jasanská - Členka PR týmu

Ve Fakescape jsem začala v říjnu 2021 jako lektor pro Olomoucký kraj. Postupně jsem se ujala blogu, který teď vedu. Od června 2022 do června 2023 jsem byla členkou užšího vedení spolku. Jsem studentkou magisterského oboru Česká filologie a Mediální studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během studia jsem se podílela na vytváření studentského časopisu Helena v krabici. Dále jsem absolvovala roční stáž na zpravodajském serveru Novinky.cz a měsíční stáž v analytické společnosti Mediatenor. Kromě spolku Fakescape pracuji pro kulturně společenský magazín Koridor. Dále jsem dobrovolníkem v Junáku. Ve volném času čtu, hraju deskovky a chodím po horách. Jsem také hrdý muzikofil a mezi mé oblíbené kapely a interprety patří The Libertines, Aurora, Vlad Holiday nebo třeba Dua Lipa.

Tomáš Řepa - Člen týmu

S dezinformacemi jsem se setkal už před mnoha lety při studiích na Filozofické fakultě MU, od té doby se mne to drží i při mém působení na akademické půdě jakožto vojenského historika na Univerzitě obrany. V současnosti zejména na Univerzitě obrany a externě i FSS MU. Líbí se mi, co dělá Fakescape, hrou nabádá ke kritickému myšlení, což je v dnešní době více než potřeba. Lektorování pro Fakescape je také zajímavé a rozhodně se u toho nenudíte. V mladých lidech je budoucnost této země i celého světa, i proto mne práce s nimi moc baví. Mezi mé další záliby patří sport, cestování, veřejné dění a smysluplné projekty zaměřené na zlepšování prostředí kolem nás nebo na osobním rozvoji.

Viktor Hamšík - Člen Slovenského týmu a lektor

Zvyknem vravieť, že na to, aby som naplnil všetky svoje záujmy a ambície, potrebujem nie dva, ale rovno tri životy. Mám však iba jeden a v ňom som sa rozhodol zapojiť do Fakescape. Svoje aktivity rozvíjam v lektorovaní, vývoji hier ale aj v rozvoji Fakescape na Slovensku. Okrem toho študujem magisterskú sociológiu v Prahe na Univerzite Karlovej, kde som mohol naviazať na moje bakalárske štúdium sociológie a žurnalistiky z Masarykovej univerzity. Mimochodom pochádzam z Pezinka a ak ma stretnete v mestskej doprave, určite budem mať pustený nejaký dobrý podcast. Vo svojom voľnom čase rád čítam alebo robím radosť svojim kamarátom, či už mojou prítomnosťou alebo namiešaním nejakého chutného drinku.

Alžběta Machalová - Lektorka

Ahoj! O projektu Fakescape jsem se dozvěděla díky svým kamarádům, a jelikož mě velice nadchla idea i koncept celého projektu, rozhodla jsem se, že se také ráda zapojím. Mimo studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy tedy působím jako lektorka ve Fakescape od ledna 2022. Ve svém volném čase ráda tancuji či chodím po horách, pomáhá mi to vyčistit si hlavu a připravit se na náročný boj proti dezinformacím!

Radka Grohová - Členka týmu

V týmu Fakescape jsem nováčkem. Pocházím z Podkrkonoší. V Brně pobývám od října 2017. Na MUNI jsem vystudovala předškolní pedagogiku a vysílala ve studentském Rádiu R. Už v té době jsem věděla o existenci Fakescape a byla jsem z nich nadšená. Jsem ráda, že můžu být součástí týmu.

Markéta Tomášová - Lektorka

Do Fakescape jsem se dostala díky mé kamarádce Johance, se kterou jsem se potkala na Erasmu v Litvě, a i když to chvíli trvalo, v září 2022 jsem se konečně zapojila do lektorování. Od malička jsem měla lehké učitelské tendence (nejspíš po mamince), nakonec jsem se ale rozhodla pro studium mezinárodních vztahů na Palackého univerzitě v Olomouci. Lektorováním ve Fakescape si tak vlastně trochu plním můj dávný dětský sen a alespoň občas si můžu připadat jako paní učitelka.

Matěj Vybíral - Člen týmu

Ve spolku pomáhám s Reel videy a s vývojem hry pro seniory. Vývoj hry považuji za velice důležitý, jelikož problematika dezinformací, která ovlivňuje seniory v každodenních životech je podle mě větší, než se na první pohled může zdát. Mimo spolek se pokouším dělat stand up komedii. Kromě dělání si srandy ze všeho možného miluju protančené noci a dlouhé pochody v horách, při kterých se člověk dostane na hranu svých sil.

Ondrej Kužlík - Člen IT týmu

Ahoj! O Fakescape som sa dozvedel len nedávno, ale spolok si ma okamžite získal a tak netrvalo dlho, než som sa aktívne zapojil a začal sa podieľať na vývoji hier. Momentálne sa zapájam v IT záležitostiach a taktiež plánujem workshop o umelej inteligencii, ktorej štúdiu sa venujem na Fakulte informatiky Masarykovej univerzity. Nakoľko to je oblasť, ktorá vie ovplyvniť aj priestor médií a informácií, rád by som sa venoval šíreniu povedomia o nej aj v rámci Fakescape. Okrem toho ma vo voľnom čase môže najčastejšie stretnúť na lezeckej stene alebo v horách na túre, prípadne zahrabaného hlboko v knižkách.

Viktória Malecová - Členka Slovenského týmu

Vo Fakescape som nováčikom a starám sa o sociálne siete na Slovenku. Čoskoro budem chodiť lektorovať na školy. Aktuálne študujem na UCM v Trnave odbor masmediálnej komunikácie. Popri škole aj pracujem v RTVS ako redaktorka zahraničného spravodajstva. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, cestovaniu a turistike.

Johana Baluchová - Členka Slovenského týmu

Volám sa Johanka a do Fakescape som sa dostala cez moju vysokú školu. Mojou úlohou je spravovať sociálne siete slovenského Fakescapu a vytvárať grafiku. Tieto veci študujem na vysokej škole, spolu s fotografiou a kinematografiou. Vo voľnom čase sa venujem umeniu vo viacerých formách.

Michaela Králová - Členka týmu

Do Fakescape jsem se dostala skrz stáž nabízenou MUNI, kde studuji obor Informační studia a knihovnictví se specializací na EdTech. Práce v kreativním týmu, kde pracuji na nové karetní hře a tvorba e-kurzů mě nadchla. Hodně jsem se naučila, prozkoušela jsem si mnoho nových věcí a získala hodnotné zkušenosti, a to hlavně díky skvělému přístupu členů. Ve volném čase hraju hry všech možných podob, ať už jde o analogové, či digitální. Trávím čas se svými dvěma kočkami. Pěstuji rostliny, čtu a někdy, když mě chytne kreativita se mi povede něco nakreslit.

Anna Vopletalová - Lektorka

K Fakescape jsem se dostala díky Johance, kterou jsem poznala při studiu Politologie na Masarykově Univerzitě v Brně. V současné době nastupuji k magisterskému studiu na Karlovu Univerzitu na Mediální studia a Politologii. Lektorování mi hned přirostlo k srdci nejen proto, že mám ráda děti a každé léto s nimi trávím čas na uměleckých kurzech, ale také proto, že díky Fakescape můžu dál předávat znalosti, které jsou v dnešní době více než potřeba. Kromě studia se dlouho věnuji umění.

Dominik Pokorný - Lektor a člen Slovenského týmu

Moje motto je život je lajf a pre mňa to znamená užívať si život v prítomnom momente s veľkou hromadou maličkosti, ktoré mne, ale aj ostatným okolo mňa zlepšujú dni. Preto svoj čas investujeme do zmysluplných aktivít a Fakescape sa stalo jednou z nich. Popri tom sa venujem aj grafike, foteniu a samozrejme študovaniu na vysokej škole Svätého Cyrila a Metoda v Trnave, čo pre mňa znamená vzdelávanie sa a posúvanie seba samého každým dňom vpred. Ak má niekde uvidíte nehanbite sa ma osloviť nekúšem, budem rád za spoznanie nových inšpirujúcich ľudí.

Veronika Batelková - Zakladatelka

Byla jsem u zrodu projektu Fakescape, vymýšlela jsem s ostatními zakladateli podobu hry Zachraňte prázdniny a měla jsem zde na starosti hlavně produkční činnost a grafickou stránku projektu. Nyní vedu organizaci Zvol si info, učím na MUNI a lektoruji na volné noze, především kurzy mediální a informační gramotnosti, kritického myšlení či lektorských dovedností.

Kristýna Jelínková - Členka týmu

Vystudovala jsem politologii a bezpečnostní a strategická studia a v současné době pokračuji v magisterském studiu oboru Bezpečnostních a strategických studií na Masarykově univerzitě v Brně. Už 5. rokem jsem členkou představenstva České rady dětí a mládeže a poslední dva roky také delegátkou Evropského fóra mládeže YFJ. Ve Fakescape se podílím zejména na projektech spojených s mediální gramotností, participací mladých lidí a s lidskými právy. Jsem aktivní jak v Junáku - Českém skautu, kde jsem členkou zahraničního odboru, tak i na poli Světového skautingu, který reprezentuje zejména ve spojitosti s lidskými právy a právy mládeže v institucích OSN.

Tomáš Černík - Lektor

Jsem Tom a k Fakescapu jsem se dostal prostřednictvím své kamarádky lektorky a koordinátorky. Již po dlouhou dobu mi byl spolek sympatický a když tak přišla možnost se zapojit, neváhal jsem. Pracuji jako lektor středoškoláků a základoškoláků. Učit nejmladší generace práci s informacemi je podle mě jednou z nejdůležitějších věcí, kterou potřebuje demokratická společnost v informačním věku. I proto se těmto aktivitám věnuji nejen ve spolku, ale rovněž ve svých dalších aktivitách, jako je například výuka a rozvoj argumentačních schopností prostřednictvím debatování. Pracuji jako novinář, a tak přináším také jistý vhled do světa médií.

Markéta Skalková - Členka týmu

Ke spolku jsem přišla víceméně náhodou při scrollování na Instagramu. Moc se mi zalíbila myšlenka i činnost spolku, tak jsem ráda, že jsem se mohla přidat jako posila do ekonomického týmu. Před třemi lety jsem na ESF dostudovala Projektový management a na roky strávené v Brně ráda vzpomínám a i přesto, že bydlím mimo, ráda se vždy vracím. Volný čas ráda trávím na výletech s rodinou, taky ráda posedím s přáteli, něco upeču či uvařím a určitě nepohrdnu ani chvílemi s knížkou.

Sledujte nás