Fakescape blog

Filtrovat: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace, Sociální sítě, Ostatní témata, Mediální gramotnost, Doba internetová, Gamifikace

Život s technologiemi. Co můžeme udělat pro lepší spánek i vztahy? (Replug me) // DOBA internetová

Tereza Kráčmarová - 10. 5. 2021
Kategorie: Doba internetová

S technologiemi se probouzíme, trávíme náš den a večer s nimi usínáme. S lektorkou digitálního well-beingu Karolínou Presovou z Replug me si povídáme o tom, jak z technologií udělat dobrého sluhu, spíše než zlého pána.


 

Jak se z gamifikace stal trend ve výuce

Magdaléna Alexová - 5. 5. 2021
Kategorie: Gamifikace

Gamifikace (neboli herní prvky v neherních oblastech) byla původně trend, který se týkal byznysu. V poslední době si ale hravost nachází cestu i zpět do výuky. Vracíme se tedy k heslu J. A. Komenského – „škola hrou“? V prvním dílu seriálu se podíváme, co to vlastně gamifikace je.

10 minútový sprievodca greenwashingom

Eva Medzihorská - 2. 4. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Ako nakupujete? Vyberáte si produkty impulzívne podľa atraktívnosti obalu či si čítate aj zloženie? Prebehnete ho rýchlo alebo ho študujte dôkladne? Nakupujete potraviny so zľavou ale v nadrozmernom plastovom balení alebo premýšľate aj nad množstvom plastu, ktoré si domov takto odnesiete? Používate vždy pri nákupoch tú istú látkovú tašku či si beriete stále novú papierovú tašku pri pokladni? Všetky tieto otázky sú dôležité. Vďaka ním možno zistíte, do akej miery podliehate všadeprítomnému greenwashingu.

Internet je plný mýtů o hubnutí, jak jim nenaletět? (Ne hladu) // DOBA internetová

Zuzana Vrbecká - 5. 3. 2021
Kategorie: Doba internetová

Můžete pít kávu s mlékem a přitom zhubnout? A proč zázračné diety nefungují? Zuzana Vrbecká z Fakescape vyzpovídala nutriční terapeutku Karolínu Otavovou z organizace Ne hladu, která společně s kolegyněmi na Instagramu vyvrací mýty a dezinformace spojené se zdravým životním stylem.

O soukromí a bezpečnosti na internetu (NÚKIB) // DOBA internetová

Tereza Kráčmarová - 16. 2. 2021
Kategorie: Doba internetová

Co je to digitální stopa a jak ji můžeme ovlivnit? I o tom jsme si povídaly s Petrou Sobkovou z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Řeč byla i o fotkách dětí na internetu nebo o tom, proč jsou zásady bezpečnosti důležité například pro úředníky.

Sledujte nás