Fakescape blog

Filtrovat: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace, Sociální sítě, Ostatní témata, Mediální gramotnost, Doba internetová, Gamifikace

Platformy bojují s dezinformacemi hlavně v angličtině, s ostatními jazyky mají problém

Adéla Schreiberová - 15. 11. 2021
Kategorie: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace

Angličtina je jedním z nejstudovanějších světový jazyků. Počet lidí, kteří ji ovládají více méně dokonale, je ale zhruba jen pět procent ze světové populace. Důležitější roli tak hrají třeba čínština nebo španělština. A věřte nebo ne, i tohle je problém pro ty, kteří vyvracejí dezinformace.

Fakescape míří do škol s lekcemi zdarma. Učitelé se o ně mohou hlásit už nyní

Adéla Schreiberová - 7. 11. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Americké zastoupení v České republice dlouhodobě sleduje tuzemské vzdělávací trendy a na ty nejlepší pak poskytuje finance. Letos jsme finanční částku na podporu mediální gramotnosti získali i my ve Fakescape. Jak s prostředky naložíme? Možná přijedeme i na vaši školu!

Mediální výchova ve světě: Francie

Magdaléna Alexová - 31. 10. 2021
Kategorie: Mediální gramotnost

Další článek ze série zaměřené na mediální výchovu ve světě nás zavede do Francie, samotné kolébky mediální výchovy. Její prvopočátky bychom hledali právě v této zemi ve 20. letech minulého století. Jak se od té doby proměnila a v jakém stavu se nachází dnes? 

Dezinformátoři se snaží využívat influencery, slibují jim zisk za šíření nepravd

Adéla Schreiberová - 24. 10. 2021
Kategorie: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace

Nenávistné komentáře pod příspěvkem, falešné profily vzniklé pro šíření podivných nabídek, dezinformační weby – to už jsou v podstatě tradiční nástroje pro rozšiřování nepravdivých informací. Nyní se k nim však přidává další posila a nerozesílají je jen anonymní trollové bez tváře. Nově se čím dál častěji zapojují influenceři, tedy lidé z masa a kostí, které možná i vy odebíráte třeba na Instagramu.

Podporují velké značky dezinformační weby? Popisujeme, jak fungují příjmy z webové reklamy

Adéla Schreiberová - 18. 10. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Dezinformační webovou stránku už nejspíš každý z nás někdy navštívil – ať už omylem, nebo ze zvědavosti. Obvykle je plná ukřičených článků, šokujících odhaleních, nenávisti, urážek – a reklamy. Právě reklama těmto webům přináší velké peníze.

Sledujte nás