Fakescape blog

Filtrovat: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace, Sociální sítě, Kyberbezpečnost, Ostatní témata, Mediální gramotnost, Doba internetová, Gamifikace, Nekrm Kachnu!, Tiskové zprávy

Projekt Dezinfobusters: Mladí lidé v boji proti dezinformacím od spolku Fakescape hledá zapálené účastníky ve věku 18-21 let

Markéta Jasanská - 23. 5. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Projekt “Dezinfobusters: Mladí lidé v boji proti dezinformacím” přichází s výzvou pro všechny mladé lidi ve věku 18-21 let, kteří mají zájem se učit a zapojit se do tvorby vlastního projektu, který se soustředí na aktivní boj proti dezinformacím.

Hijacked brain: Co dělat, aby děti nebyly závislé

Adéla Schreiberová - 18. 5. 2023
Kategorie: Sociální sítě

Jak předcházet závislosti adolescenců před tím, než si ji vytvoří? Stejně jako u jiných závislostí, i tady existuje několik rad a tipů vycházejících z vědeckých poznatků, jak se závislosti a jejím negativním dopadům vyvarovat.

Hijacked brain: Je dopamin jediný záporák?

Adéla Schreiberová - 12. 5. 2023
Kategorie: Sociální sítě

Další díl ze série Hijacked brain vychází z vědeckého článku z roku 2018 od M.D. Griffithse, který popisuje i další faktory, které můžou potenciálně přispívat ke zvýšené konzumaci sociálních sítí a podporovat tak i vznik závislosti.

Zopakujte si dramatické momenty pohledem České televize. Slaví 70

Tobiáš Míček - 3. 5. 2023
Kategorie: Mediální gramotnost

Sovětská okupace, Nagano nebo rozpad Československa. U všeho byla a vše divákům zprostředkovala Česká Televize, která nyní slaví sedmdesátiny. Podívejte se s námi na její historii.

Mediální výchova ve světě: Kanada

Tobiáš Míček - 27. 4. 2023
Kategorie: Mediální gramotnost

Kanada patří mezi hlavní průkopníky moderní mediální gramotnosti. Ontario (kanadská provincie) jako první země zařadila do curricula tzv. Media Literacy Week - týden mediální gramotnosti. Událost, která se koná každý rok a na níž se v průběhu týdne konají workshopy, prezentace a všelijaké aktivity, při kterých si účastníci zlepšují svou mediální gramotnost. 

Sledujte nás