Fakescape blog

Filtrovat: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace, Sociální sítě, Kyberbezpečnost, Ostatní témata, Mediální gramotnost, Doba internetová, Gamifikace, Nekrm Kachnu!, Tiskové zprávy

Kde začíná severokorejská propaganda?

Lucie Lydia Petera - 15. 4. 2024
Kategorie: Ostatní témata

Severokorejci žijí v silném vlivu všudypřítomné propagandy, které jsou vystavovány už v mateřských školkách, kde memorují velké množství idealizovaných příběhů o Kim Il-sŏngovi a Kim Čong-ilovi. Nazpaměť se učí nespočet reálných a ještě častěji nereálných příběhů o Kim Il-sǒngových hrdinských činech. 

Kult osobnosti v Severní Koreji

Lucie Lydia Petera - 27. 3. 2024
Kategorie: Ostatní témata

Severokorejská propaganda se zrodila v okamžiku převzetí moci Korejskou stranou práce. Stala se všudypřítomnou a byla jedním z nejdůležitějších nástrojů vedoucích k ovládnutí a udržení tohoto prostoru. 
 

Jak vypadá oficiální propaganda Severní Koreje?

Lucie Lydia Petera - 14. 3. 2024
Kategorie: Ostatní témata

Propaganda je jedním z nejúčinnějších a nejdůležitějších nástrojů k udržení diktátorského režimu  Severní Koreje a k dosažení jejích cílů. Jaké jsou hlavní metody severokorejské propagandy, které používala a používá pro indoktrinaci? Severokorejská propaganda zahrnuje velké množství témat a je velmi komplexní, proto vám přináší na toto téma hned sérii článků. 
 

Klíč k mediální gramotnosti: Školení mediální výchovy

Tereza Vodičková - 7. 3. 2024
Kategorie: Tiskové zprávy

Zveme vás na dvě půldenní školení na téma mediální gramotnosti a her. V rámci 6 vzdělávacích bloků se dozvíte co je to mediální gramotnost, jak funguje propaganda, jaké jsou principy dobrého zpravodajství, co všechno chrání právo na svobodu projevu, jak si ověřit informace, proč je důležité umět rozpoznat dezinformace.

Hledáme lektory a lektorky z Prahy!

Tereza Vodičková - 8. 2. 2024
Kategorie: Tiskové zprávy

Hledáme lektory a lektorky mediální gramotnosti a kyberbezpečnosti!

Jsme spolek, který se zaměřuje na vzdělávání pomocí her v oblasti mediální výchovy a kyberbezpečnosti. Cílem spolku je především vzdělávat děti a studující na školách, ale služby poskytujeme i domovům seniorů, knihovnám nebo univerzitám. Ročně navštívíme přes 150 škol po celé ČR a fungujeme také na Slovensku.

Sledujte nás