Filtrovat: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace, Sociální sítě, Kyberbezpečnost, Ostatní témata, Mediální gramotnost, Doba internetová, Gamifikace, Nekrm Kachnu!, Tiskové zprávy
Závislost na heroinu, kokainu nebo třeba pervitinu. Každý asi tuší, jak taková závislost vypadá a jaké má následky. Závislý ale může být člověk na čemkoliv, třeba na sociálních sítích. Zde jsou ohroženou skupinou náctiletí. Užijte si první díl serie Hijacked brain věnující se dopaminu.
TikTok je populární sociální síť, na které se uživatelé dívají na kratší či delší zábavná videa. TikTok nemá konec – můžete scrollovat a scrollovat, pořád ale uvidíte nový obsah. Kvůli čínskému vlastníkovi a potenciálnímu vztahu s čínskou vládou bývá TikTok označován za nebezpečnou aplikaci. Není to ale jediná jeho nevýhoda.
Jak titulek napovídá, takto bychom mohli popsat jednou větou nově vznikající aplikaci Artifact. Na oficiální webové stránce se dočteme, že náplní aplikace je personalizovaný zpravodajský feed, který koriguje umělá inteligence. Za vznikem této aplikace stojí tvůrci Instagramu, Kevin Systrom a Mike Krieger.
Maďarsko je stát, který se v poslední době často skloňuje v souvislosti s úpadkem demokracie či nastupující autokracií. V tomto článku vám představíme stav mediální gramotnosti, ale i médií jako takových.
Hillary Clinton, Joe Biden, Emmanuel Macron nebo třeba Petr Pavel, to vše jsou jména politiků, kteří se při svých kampaních setkali tváří v tvář s ruským ovlivňováním zahraniční politiky. Přinášíme souhrn toho, jak Rusko a jeho spřízněné organizace ovlivňují nejen veřejné mínění, ale i volby v západních demokraciích.