Fakescape blog

Filtrovat: Tiskové zprávy | Zrušit filtr

Workshopy na téma “Gamifikace ve výuce mediální výchovy" pro studenty a studentky MU

Vendula Vymazalová - 20. 10. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Jelikož je mediální výchova již běžnou součástí vzdělávání na českých školách, považujeme za potřebné zabývat se tím, jak ji učit. Přednášení pouhé “šedé” teorie však podle nás není ideálním řešením, a proto se věnujeme různým herním prvkům, které se dají zařadit do výuky. Rádi bychom toto know-how předávali dál, a právě proto spolek Fakescape přichystal pro 15-20 studentů a studentek Masarykovy univerzity celkem dva dny workshopů, a to za finanční podpory Grantu TGM, Masarykovy univerzity a Nadace O2.

Jak učit mediální výchovu hrou? Startujeme kurzy pro budoucí pedagogy

Tereza Kráčmarová - 18. 9. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Mediální výchova je již běžnou součástí vzdělávání na českých základních a středních školách. Jak ji ale učit? A ještě ke všemu zábavně? Spolek Fakescape si pro studující Ostravské univerzity přichystal cyklus šesti setkání, během kterých na tyto otázky najdeme odpověď. A studující si navíc za podpory mentorů vytvoří i své vlastní gamifikované vzdělávací aktivity, které budou moci využít v předmětu dle svého zaměření. Zkušení lektoři je provedou unikátním kurzem, kde se s nimi podělí o své zkušenosti s využitím gamifikace v mediálním vzdělávání. Těšit se mohou na témata jako jsou dezinformace, propaganda nebo konspirační teorie a naučí se také techniky ověřování informací. 

Zpět před lavicemi! Objednejte si workshopy na nový školní rok

Tereza Kráčmarová - 21. 8. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Vracíme se před lavice! V loňském školním roce jsme navštívili 213 škol a odučili 737 hodin a jsme připraveni na naši práci navázat. Workshopy jsou aktualizované a lektorský tým odpočatý a my už se nemůžeme dočkat, až vyrazíme, třeba právě i k vám.

Hledáme účastníky a účastnice ve věku 16 až 26 let zapálené pro téma mediální gramotnosti

Ondřej Julíček - 18. 8. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Projekt “Media Literacy Superhero Wanted!” od spolku Fakescape hledá účastníky a účastnice ve věku 16 až 26 let zapálené pro téma mediální gramotnosti.
 

Staň se kyberhrdinou! Otevíráme přihlášky na mezinárodní kybernetické školení

Tereza Kráčmarová - 3. 7. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Chceš se dozvědět více o tématu kybernetické bezpečnosti? Nebo třeba o využívání her ve vzdělávání? Přihlaš se na dvoufázový tréninkový kurz CYBER HEROES a staň se kyberhrdinou/kou. Naši zkušení lektoři tě naučí, jak být na internetu v bezpečí a navíc také to, jak můžeš nově nabyté znalosti sdílet se svým okolí pomocí vzdělávacích her. V mezičase navíc budeš pracovat i na svém vzdělávacím projektu!

Sledujte nás