Fakescape blog

Filtrovat: Tiskové zprávy | Zrušit filtr

Klíč k mediální gramotnosti: Školení mediální výchovy

Tereza Vodičková - 7. 3. 2024
Kategorie: Tiskové zprávy

Zveme vás na dvě půldenní školení na téma mediální gramotnosti a her. V rámci 6 vzdělávacích bloků se dozvíte co je to mediální gramotnost, jak funguje propaganda, jaké jsou principy dobrého zpravodajství, co všechno chrání právo na svobodu projevu, jak si ověřit informace, proč je důležité umět rozpoznat dezinformace.

Hledáme lektory a lektorky z Prahy!

Tereza Vodičková - 8. 2. 2024
Kategorie: Tiskové zprávy

Hledáme lektory a lektorky mediální gramotnosti a kyberbezpečnosti!

Jsme spolek, který se zaměřuje na vzdělávání pomocí her v oblasti mediální výchovy a kyberbezpečnosti. Cílem spolku je především vzdělávat děti a studující na školách, ale služby poskytujeme i domovům seniorů, knihovnám nebo univerzitám. Ročně navštívíme přes 150 škol po celé ČR a fungujeme také na Slovensku.

Workshopy na téma “Gamifikace ve výuce mediální výchovy" pro studenty a studentky MU

Vendula Vymazalová - 20. 10. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Jelikož je mediální výchova již běžnou součástí vzdělávání na českých školách, považujeme za potřebné zabývat se tím, jak ji učit. Přednášení pouhé “šedé” teorie však podle nás není ideálním řešením, a proto se věnujeme různým herním prvkům, které se dají zařadit do výuky. Rádi bychom toto know-how předávali dál, a právě proto spolek Fakescape přichystal pro 15-20 studentů a studentek Masarykovy univerzity celkem dva dny workshopů, a to za finanční podpory Grantu TGM, Masarykovy univerzity a Nadace O2.

Jak učit mediální výchovu hrou? Startujeme kurzy pro budoucí pedagogy

Tereza Kráčmarová - 18. 9. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Mediální výchova je již běžnou součástí vzdělávání na českých základních a středních školách. Jak ji ale učit? A ještě ke všemu zábavně? Spolek Fakescape si pro studující Ostravské univerzity přichystal cyklus šesti setkání, během kterých na tyto otázky najdeme odpověď. A studující si navíc za podpory mentorů vytvoří i své vlastní gamifikované vzdělávací aktivity, které budou moci využít v předmětu dle svého zaměření. Zkušení lektoři je provedou unikátním kurzem, kde se s nimi podělí o své zkušenosti s využitím gamifikace v mediálním vzdělávání. Těšit se mohou na témata jako jsou dezinformace, propaganda nebo konspirační teorie a naučí se také techniky ověřování informací. 

Zpět před lavicemi! Objednejte si workshopy na nový školní rok

Tereza Kráčmarová - 21. 8. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Vracíme se před lavice! V loňském školním roce jsme navštívili 213 škol a odučili 737 hodin a jsme připraveni na naši práci navázat. Workshopy jsou aktualizované a lektorský tým odpočatý a my už se nemůžeme dočkat, až vyrazíme, třeba právě i k vám.

Sledujte nás