Fakescape blog

Filtrovat: Tiskové zprávy | Zrušit filtr

Projekt Dezinfobusters: Mladí lidé v boji proti dezinformacím od spolku Fakescape hledá zapálené účastníky ve věku 18-21 let

Markéta Jasanská - 23. 5. 2023
Kategorie: Tiskové zprávy

Projekt “Dezinfobusters: Mladí lidé v boji proti dezinformacím” přichází s výzvou pro všechny mladé lidi ve věku 18-21 let, kteří mají zájem se učit a zapojit se do tvorby vlastního projektu, který se soustředí na aktivní boj proti dezinformacím.

Uniknete dezinformacím? Bezplatně přijedeme i na vaši školu

Tereza Kráčmarová - 27. 11. 2022
Kategorie: Tiskové zprávy

 

Americké zastoupení v České republice dlouhodobě podporuje tuzemské vzdělávací projekty. Stejně jako vloni, i letos jsme finanční částku na podporu mediální gramotnosti získali i my ve Fakescape. Jak s prostředky naložíme? Možná přijedeme i na vaši školu!

Pořádáme mezinárodní projekt Escape Fake News v rámci programu Erasmus +. Přidej se i ty

Markéta Jasanská - 28. 6. 2022
Kategorie: Tiskové zprávy

Společně s organizací Genesis pořádáme mezinárodní vzdělávací projekt v rámci programu Erasmus + – Escape Fake News. Cílem projektu Escape Fake News je zavést techniky ověřování faktů, odhalování falešných zpráv a gamifikace do neformálního vzdělávání.

Vítejte v Kybrně. Výuku kyberbezpečnosti na středních školách podpoří nový interaktivní program

Hana Husovská - 4. 5. 2022
Kategorie: Kyberbezpečnost, Tiskové zprávy

Spolek Fakescape, který se už čtvrtým rokem věnuje vzdělávání v oblasti mediální výchovy, přidává do svého portfolia program Kybrno. Jeho součástí bude interaktivní prezentace a navazující online kurz zaměřený na kybernetickou bezpečnost. Program byl vytvořen pro podporu „revoluce” ve výuce informatiky, online kurz bude ale brzy dostupný i pro širokou veřejnost.

Fakescape pokřtil novou karetní hru Nekrm Kachnu!

Markéta Jasanská - 25. 1. 2022
Kategorie: Nekrm Kachnu!, Tiskové zprávy

Karetní hru Nekrm Kachnu! pokřtil spolek Fakescape minulé pondělí ve Skautském institutu v Brně. Hra vznikla díky kampani na portálu Hithit. Hráči se v ní stávají novináři a pomocí pestrých úkolů zjišťují, jak pracovat s informacemi.

Sledujte nás