Fakescape blog

Filtrovat: Doba internetová | Zrušit filtr

Je čas být reálný! aneb nová sociální síť BeReal

Johana Ješátková - 5. 10. 2022
Kategorie: Sociální sítě, Doba internetová

Ačkoliv aplikace BeReal není novinkou letošního roku, její popularita mezi mladými uživateli sociálních sítí neskutečně stoupá. Stahovanost sítě se během roku 2022 mnohonásobně zvýšila a v červenci aplikace dosáhla 1. místa v žebříčku Apple App Store. Čím je tato aplikace zajímavá a jak vlastně funguje? Pojďme se na to společně podívat.

Život s technologiemi. Co můžeme udělat pro lepší spánek i vztahy? (Replug me) // DOBA internetová

Tereza Kráčmarová - 10. 5. 2021
Kategorie: Doba internetová

S technologiemi se probouzíme, trávíme náš den a večer s nimi usínáme. S lektorkou digitálního well-beingu Karolínou Presovou z Replug me si povídáme o tom, jak z technologií udělat dobrého sluhu, spíše než zlého pána.


 

Internet je plný mýtů o hubnutí, jak jim nenaletět? (Ne hladu) // DOBA internetová

Zuzana Vrbecká - 5. 3. 2021
Kategorie: Doba internetová

Můžete pít kávu s mlékem a přitom zhubnout? A proč zázračné diety nefungují? Zuzana Vrbecká z Fakescape vyzpovídala nutriční terapeutku Karolínu Otavovou z organizace Ne hladu, která společně s kolegyněmi na Instagramu vyvrací mýty a dezinformace spojené se zdravým životním stylem.

O soukromí a bezpečnosti na internetu (NÚKIB) // DOBA internetová

Tereza Kráčmarová - 16. 2. 2021
Kategorie: Doba internetová

Co je to digitální stopa a jak ji můžeme ovlivnit? I o tom jsme si povídaly s Petrou Sobkovou z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Řeč byla i o fotkách dětí na internetu nebo o tom, proč jsou zásady bezpečnosti důležité například pro úředníky.

Vakcína proti dezinformacím (Medici PRO očkování) // DOBA internetová

Tereza Kráčmarová - 12. 2. 2021
Kategorie: Doba internetová

Jak je možné, že byla vakcína proti covid-19 vyvinuta tak rychle? A může změnit naše DNA? Na internetu o tom přece psali. O nejčastějších mýtech spojených s očkováním jsme si povídali s Lukášem Vaňkem z organizace Medici PRO očkování, která se snaží zvýšit povědomí o významu očkování, přispět k osvětě laické veřejnosti v této problematice a podporovat kritické myšlení nejen v oblasti medicíny.

Sledujte nás