Fakescape blog

Filtrovat: Kyberbezpečnost | Zrušit filtr

Hackeři nešetří nemocnice ani lékařské ordinace

Adéla Schreiberová - 30. 12. 2021
Kategorie: Kyberbezpečnost

Pokud se ocitnete u lékaře v ordinaci nebo přímo v nemocnici, nejspíš přemýšlíte nad jinými věcmi než nad zabezpečením osobních údajů o vás a vašem zdraví, které si lékař zapisuje do počítače. V tuzemských nemocnicích je ale poslední dobou častější, že se data dostávají do ohrožení. Čím je to způsobeno a jak tomu zabránit? Vysvětlujeme v dalším z našich článků zaměřených na kyberbezpečnost.

Útoky na univerzity jsou v kybernetickém prostoru novým standardem

Pavel Brejcha - 28. 12. 2021
Kategorie: Kyberbezpečnost

S rozmachem digitálních technologií se kybernetické útoky na univerzity odehrávají v podstatě denně. Na rozdíl od fyzických útoků si jich dlouho nemusíme všimnout, případně se o nich ani nemusíme nikdy dozvědět. V poslední době se v souvislosti s pandemií mluvilo především o kybernetických útocích na nemocnice, útoky na univerzity tak stály mimo pozornost médií a široké veřejnosti. Přitom právě akademický prostor v posledních letech patřil mezi útočníky k nejčastěji vyhledávaným cílům.

Základy kyberbezpečnosti bychom měli znát všichni. Vysvětlujeme proč

Adéla Schreiberová - 18. 12. 2021
Kategorie: Kyberbezpečnost

Kyberbezpečnost. Možná jste tohle slovo zaslechli při politických debatách, četli na sociálních sítích nebo viděli v televizi. Před vznikem a rozvojem počítačů nebylo příliš důležité a skoro se nepoužívalo. Dnešní doba je ale jiná – většina z nás denně pracuje s internetem nebo s nějakým chytrým zařízením. Jak s tím vším souvisí kyberbezpečnost a proč ji potřebujeme?

Sledujte nás