Fakescape blog

Filtrovat: Mediální gramotnost | Zrušit filtr

Vyzkoušejte si práci novináře v karetní hře Nekrm Kachnu!

Tereza Kráčmarová - 23. 7. 2021
Kategorie: Mediální gramotnost

Nekrm Kachnu! je edukativní karetní hra, která zábavnou formou rozvíjí mediální gramotnost. Hráči se v průběhu hry seznamují s činnostmi, které mohou být náplní práce novináře, a dozvídají se nové informace z prostředí médií. 

Interaktivní nástroje pomáhají zefektivnit výuku. Online workshopy pokrývají i téma mediální gramotnosti

Tereza Kráčmarová - 8. 2. 2021
Kategorie: Mediální gramotnost

Už téměř rok probíhá veškerá výuka většiny žáků a studentů z domu. I přesto, že si všichni na nestandardní podmínky začínají zvykat, osobní kontakt s učiteli webkamera nenahradí. To potvrzuje i Václav Kuneš, učitel z Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích.

Vakcína proti dezinformacím neexistuje, jaká je tedy jiná prevence?

Tereza Kráčmarová - 12. 1. 2021
Kategorie: Mediální gramotnost

Před fake news a dezinformacemi se musí bránit každý z nás po svém a žádná vakcína nám s tím nepomůže. Co nám ale může pomoci? Kritické myšlení a ověřování informací. Připravili jsme pro vás společně s Mediky PRO Očkování přehled, jak si vytrénovat váš imunitní systém a nenaletět fake news.

Dosavadní výzkum v oblasti mediální gramotnosti

Pavel Brejcha - 17. 11. 2020
Kategorie: Mediální gramotnost

Spolek Fakescape se zaměřuje na zlepšení výuky mediální gramotnosti. Pro pochopení celého problému je zásadní zmapovat, jak na tom vlastně výuka mediální gramotnosti a obecně úroveň mediální gramotnosti v populaci je. V prvním ze série tří článků se zaměříme na dosavadní výzkum mediální gramotnosti v Česku i Evropě a vybereme tři nejzajímavější výzkumy s tímto tématem spojené.

Sledujte nás