Fakescape blog

Filtrovat: Ostatní témata | Zrušit filtr

Jak přežít Vánoce a nezbláznit se (z dezinformací)

Markéta Jasanská - 5. 12. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Vánoce se blíží a s nimi i rodinná setkání. Ta však v době covidové nemusí být zrovna příjemná, pokud vaši blízcí věří dezinformacím o vakcínách proti covidu-19 nebo o samotné nemoci. Jak si zachovat dobré vztahy s blízkými, ale zároveň se držet svých zásad a názorů? Fakescape vám přináší pár tipů.

Fakescape míří do škol s lekcemi zdarma. Učitelé se o ně mohou hlásit už nyní

Adéla Schreiberová - 7. 11. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Americké zastoupení v České republice dlouhodobě sleduje tuzemské vzdělávací trendy a na ty nejlepší pak poskytuje finance. Letos jsme finanční částku na podporu mediální gramotnosti získali i my ve Fakescape. Jak s prostředky naložíme? Možná přijedeme i na vaši školu!

Podporují velké značky dezinformační weby? Popisujeme, jak fungují příjmy z webové reklamy

Adéla Schreiberová - 18. 10. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Dezinformační webovou stránku už nejspíš každý z nás někdy navštívil – ať už omylem, nebo ze zvědavosti. Obvykle je plná ukřičených článků, šokujících odhaleních, nenávisti, urážek – a reklamy. Právě reklama těmto webům přináší velké peníze.

Fakescape získal prestižní Cenu Karla Velikého. Do České republiky putuje vůbec poprvé

Hana Husovská - 4. 10. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Spolek Fakescape získal minulý týden Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany. Porota vůbec poprvé v historii této ceny ocenila projekt pocházející z České republiky. Vyzpovídali jsme naši předsedkyni Terezu Kráčmarovou, která cenu v Cáchách převzala.

Social washing: trik firem, které falešně pečují o své zaměstnance

Adéla Schreiberová - 12. 9. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Social washing patří mezi další z triků velkých firem za účelem, které se snaží získat větší přízeň u klientů či zákazníků. Ať už jsou způsoby social washingu jakékoliv, jedno zůstává vždy stejné – rozhodně se nejedná o etické praktiky. Pojďme se proto podívat blíže, jak social washing vypadá, abychom se jím nenechali napálit.

Sledujte nás