Fakescape blog

Filtrovat: Ostatní témata | Zrušit filtr

Kde začíná severokorejská propaganda?

Lucie Lydia Petera - 15. 4. 2024
Kategorie: Ostatní témata

Severokorejci žijí v silném vlivu všudypřítomné propagandy, které jsou vystavovány už v mateřských školkách, kde memorují velké množství idealizovaných příběhů o Kim Il-sŏngovi a Kim Čong-ilovi. Nazpaměť se učí nespočet reálných a ještě častěji nereálných příběhů o Kim Il-sǒngových hrdinských činech. 

Kult osobnosti v Severní Koreji

Lucie Lydia Petera - 27. 3. 2024
Kategorie: Ostatní témata

Severokorejská propaganda se zrodila v okamžiku převzetí moci Korejskou stranou práce. Stala se všudypřítomnou a byla jedním z nejdůležitějších nástrojů vedoucích k ovládnutí a udržení tohoto prostoru. 
 

Jak vypadá oficiální propaganda Severní Koreje?

Lucie Lydia Petera - 14. 3. 2024
Kategorie: Ostatní témata

Propaganda je jedním z nejúčinnějších a nejdůležitějších nástrojů k udržení diktátorského režimu  Severní Koreje a k dosažení jejích cílů. Jaké jsou hlavní metody severokorejské propagandy, které používala a používá pro indoktrinaci? Severokorejská propaganda zahrnuje velké množství témat a je velmi komplexní, proto vám přináší na toto téma hned sérii článků. 
 

„Poďte, poďme si zaspievať“: piesne ako forma propagandy

Lucia Lieskovská - 12. 10. 2023
Kategorie: Sociální sítě, Ostatní témata

Okrem toho, že má hudba v našich životoch estetickú funkciu, môžeme ju pozorovať  aj ako spoločenský a kultúrny jav. Vďaka svojej schopnosti osloviť širšie masy sa stala výhodnou formou propagandy. Slovenská politická scéna nám to príkladne ukáže. 

Jak média informovala o 17. listopadu

Tobiáš Míček - 17. 11. 2022
Kategorie: Ostatní témata, Mediální gramotnost

Sametová revoluce, kterou odstartovala demonstrace 17. listopadu 1989, vedla k pádu totalitního komunistického režimu. Jednoduše lze listopadové události počínající právě 17. listopadem popsat jako počátek masivního celospolečenského odporu vůči tehdejší totalitní vládě. Došlo tehdy prostřednictvím obrovských demonstrací k formaci občanské společnosti. O podrobném průběhu demonstrace bylo napsáno nespočet stran. V tomto textu vám však představíme, jak o těchto událostech informovala tehdejší média. 

Sledujte nás