Fakescape blog

Filtrovat: Ostatní témata | Zrušit filtr

Ukrajina a dezinformace: Co předcházelo invazi

Tomáš Řepa - 18. 3. 2022
Kategorie: Konspirační teorie, hoaxy, dezinformace, Ostatní témata

Ruská federace zaútočila bez vyhlášení války na svého západního souseda, Ukrajinu. Ruská armáda na území vstoupila ve čtvrtek 24. února kolem čtvrté hodiny ranní. Současný konflikt rozhodně nelze označit pouze za klasické vojenské střetnutí dvou armád, ale za hybridní válku. Fakescape vám přináší první článek ze série Ukrajina a dezinformace.

Jak přežít Vánoce a nezbláznit se (z dezinformací)

Markéta Jasanská - 5. 12. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Vánoce se blíží a s nimi i rodinná setkání. Ta však v době covidové nemusí být zrovna příjemná, pokud vaši blízcí věří dezinformacím o vakcínách proti covidu-19 nebo o samotné nemoci. Jak si zachovat dobré vztahy s blízkými, ale zároveň se držet svých zásad a názorů? Fakescape vám přináší pár tipů.

Fakescape míří do škol s lekcemi zdarma. Učitelé se o ně mohou hlásit už nyní

Adéla Schreiberová - 7. 11. 2021
Kategorie: Ostatní témata, Tiskové zprávy

Americké zastoupení v České republice dlouhodobě sleduje tuzemské vzdělávací trendy a na ty nejlepší pak poskytuje finance. Letos jsme finanční částku na podporu mediální gramotnosti získali i my ve Fakescape. Jak s prostředky naložíme? Možná přijedeme i na vaši školu!

Podporují velké značky dezinformační weby? Popisujeme, jak fungují příjmy z webové reklamy

Adéla Schreiberová - 18. 10. 2021
Kategorie: Ostatní témata

Dezinformační webovou stránku už nejspíš každý z nás někdy navštívil – ať už omylem, nebo ze zvědavosti. Obvykle je plná ukřičených článků, šokujících odhaleních, nenávisti, urážek – a reklamy. Právě reklama těmto webům přináší velké peníze.

Fakescape získal prestižní Cenu Karla Velikého. Do České republiky putuje vůbec poprvé

Hana Husovská - 4. 10. 2021
Kategorie: Ostatní témata, Tiskové zprávy

Spolek Fakescape získal minulý týden Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany. Porota vůbec poprvé v historii této ceny ocenila projekt pocházející z České republiky. Vyzpovídali jsme naši předsedkyni Terezu Kráčmarovou, která cenu v Cáchách převzala.

Sledujte nás